. ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ ТОРГІВЛІ НА ЛЮБЕШІВСЬКОМУ РИНКУ - 14 Травня 2016 - КП Любешівський ринок
КП "ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РИНОК"
П`ятниця, 02.12.2022, 05:28
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Валюта
Інформер курсу долара, євро, російського рубля, а також крос-курсу євро в доларах

Головна » 2016 » Травень » 14 » ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ ТОРГІВЛІ НА ЛЮБЕШІВСЬКОМУ РИНКУ
00:00
ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ ТОРГІВЛІ НА ЛЮБЕШІВСЬКОМУ РИНКУ

РІШЕННЯ Любешівської селищної ради

"Про затвердження правил торгівлі на Любешівському ринку"

від 12.05.2016 року № 7/3

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням сесії Любешівської селищної ради від 12.05.2016 року №7/3

Правила торгівлі на Любешівському ринку

I. Загальні положення

1.    Ці Правила визначають вимоги щодо торгівлі на ринку Комунального підприємства «Любешівський ринок», організації оптового та роздрібного продажу на ньому сільгосп-продуктів, продовольчих і непродовольчих товарів, тварин, кормів тощо, надання послуг, додержання ветеринарних, санітарних, протипожежних вимог і правил безпеки праці на ринках, прав споживачів і вимог податкового законодавства. Вони розроблені на основі чинних «Правил торгівлі на ринках» (документ z0288-02).

2.    Ринок – це суб'єкт господарювання, функціональними обов'язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій (далі – ринок).

3.    Ринок керується у своїй діяльності законодавством України.

4.    Торгівлю на ринках можуть здійснювати фізичні особи – громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від форм власності (далі – продавці).

5.    Любешівський ринок за конструкцією – відкритий; за часом діяльності – постійно діючий; за місцезнаходженням – селищний; за видами економічної діяльності – з оптової та роздрібної торгівлі; за товарною спеціалізацією – змішаний.

6.    Територія ринку має відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового сектору ділянку землі, безпечні для руху пішоходів входи і виходи, штучне освітлення території ринку та під'їздів, телефонний зв'язок, гучномовець, електро- та водопостачання, майданчики для збирання відходів і сміття тощо.

Вхід на ринок безплатний.

7.    Адміністрація ринку узгоджує з місцевим органом самоврядування режим роботи ринку;
з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби, ветеринарної медицини, пожежного нагляду, архітектурно-будівельної комісії, державтоінспекції – проектну документацію щодо функціонального планування території ринку, розміщення приміщень, торговельних місць і об'єктів, їх кількості і розміру, забезпечення їх торговельно-технологічним обладнанням та забезпечує утримання території ринку й організацію продажу товарів відповідно до затвердженого плану.

Улаштування та утримання території ринків повинно відповідати вимогам Санітарних правил утримання територій населених місць (СанПіН N 4690-88) та Ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.96 N 23 (z0314-96) та зареєстрованих у Мін'юсті України 19.06.96 за N 314/1339.

8.    На вході до ринку розміщується вивіска із зазначенням повної назви ринку і його власника, спеціалізації ринку, режиму роботи, а також графічно виконаний план території з позначенням усіх стаціонарних об'єктів ринку, лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, пішохідних і транспортних маршрутів, аварійних виходів.

На видному, доступному для огляду місці встановлюється оформлений стенд із розміщенням на ньому копії свідоцтва про реєстрацію ринку як суб'єкта підприємницької діяльності, цих Правил, витягів із Закону України "Про захист прав споживачів" (1023-12), та Правил користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг" (z0018-02), нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, тарифів за послуги ринку та відповідальності за їх несплату, Ветеринарно-санітарних правил для ринків (z0314-96), перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні відповідно до спеціалізації ринку, інформації про адресу і номери телефонів органів, що забезпечують державний захист прав споживачів, здійснюють державний контроль та нагляд за якістю та безпекою товарів, засобів вимірювальної техніки, до яких можна звернутися з питань сертифікації продукції та повірки засобів вимірювальної техніки, місцезнаходження і телефон суб'єкта господарювання, інформації про місцезнаходження Книги відгуків і пропозицій тощо.

9.    У разі планового закриття ринку або частин території (для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання) адміністрація ринку повинна не пізніше як за чотирнадцять днів повідомити про це громадян, розмістивши біля входу до ринку інформацію про порядок роботи ринку, дату та період закриття, й оповістити про це через засоби масової інформації (місцеву газету або сайт).

10.  Для потреб і зручностей продавців і покупців на території ринку або поруч можуть відкриватися магазини, підприємства громадського харчування, побутового обслуговування, телефонного зв'язку, каси продажу квитків на транспорт, готель.

11.  Реалізація сільгосппродуктів, продовольчих, непродовольчих товарів, живої худоби, птиці, кормів, домашніх тварин, декоративних птахів, акваріумних риб, посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, овочевої і квіткової розсади, живих садових квітів, насіння овочевих культур і квітів проводиться на спеціально виділених рядах (секціях) з обов'язковим дотри-манням санітарно-епідеміологічних вимог.

12.  На території ринку, де реалізуються продукти рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса і битої птиці, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо.

Спеціалізовані зони створюються відповідно до вимог Ветеринарно-санітарних правил для ринків.

13.  Розташування торговельних місць на ринку, торговельно-технологічного обладнання має бути зручним для здійснення торгівлі, відповідати вимогам санітарних, протипожежних правил та безпечних умов праці, забезпечувати вільний прохід покупців та належну культуру обслуго-вування.

Робоче місце продавця повинно бути належним чином обладнано (криті або відкриті столи, прилавки), мати площу для викладки і зберігання запасів товарів тощо.

Торговельне місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (ваг, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. Розмір торговельного місця визначається в правилах торгівлі на ринках, що затверджуються відповідно до законодавства.

14.  Місця для продажу продукції (товарів) з транспортних засобів виділяються на спеціально облаштованих та розмічених майданчиках, що не створює небезпеки для покупців (пішоходів).

Продаж продовольчих і непродовольчих товарів здійснюється в окремих зонах цих майданчиків згідно із затвердженою адміністрацією ринку схемою дислокації торговельних місць на ринку.

Використання прилеглих до ринку вулиць для торгування на них з транспортних засобів не допускається.

15.  Спеціалізовані зони, ряди прилавків (столів) та майданчики обладнуються наочними позначеннями про їх призначення.

Усі торговельні місця, облаштовані в кіосках і вагончиках, а також на прилавках (столах) позначаються номерами.

Продавцям забороняється використовувати торговельні місця не за призначенням.

16.  На торговельному місці продавця (юридичної особи) установлюється табличка із зазначенням назви, місцезнаходження і номера телефону суб'єкта підприємницької діяльності, що організував торгівлю, прізвища, імені та по батькові продавця та розміщується копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

На торговельному місці продавця (фізичної особи – суб'єкта підприємницької діяльності) установлюється табличка із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, номера свідоцтва про державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності та назви органу, що здійснив цю реєстрацію, прізвища, імені, по батькові його продавця, а також розміщується копія патенту за фіксованим розміром податку чи копія свідоцтва про сплату єдиного податку та копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Продавець повинен мати при собі: документи про сплату послуг ринку; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів (для суб'єктів підприємницької діяльності); копії документів, що підтверджують якість та безпеку продукції та товарів; у разі реалізації тропічних плодів – копії документів, що підтверджують їх походження та проходження фітосанітарного контролю; висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку в разі продажу продуктів тваринного і рослинного походження.

У разі використання торговельного місця, облаштованого в кіосках чи вагончиках, у продавця повинна бути копія Договору про надання в користування торговельного місця на території КП «Любешівський ринок», а на умовах суборенди – копія такої угоди із суб'єктом підприємницької діяльності (орендодавцем).

Під час проведення органами контролю та адміністрацією ринку перевірок роботи суб'єктів підприємницької діяльності продавці повинні пред'явити зазначені документи.

17.  У разі надходження на ринок продукції в кількості, яка перевищує технічні можливості ринку щодо її розміщення, адміністрація ринку по змозі повинна допомогти розмістити продукцію для продажу на іншому ринку.

18.  За окрему плату продавцям можуть надаватися такі послуги: заміна електролічильника, бронювання торговельних місць, інформаційні оголошення рекламного та довідкового характеру тощо.

19.  Тарифи за послуги ринку, що пов'язані із забезпеченням діяльності ринкового господарства, установлюються адміністрацією ринку відповідно до чинного законодавства (додаток 1).

20.  Адміністрація ринку при наданні продавцям торговельних місць на визначений термін укладає з ними письмовий «Договір про надання в користування торговельного місця на території КП «Любешівський ринок» (додаток 2), в якому зазначаються термін дії договору, асортимент (вид) товарів, що реалізуються, розташування торговельного місця, умови оренди торговельного місця, розмір та порядок оплати за оренду торговельного місця.

21.  Адміністрація ринку повинна забезпечувати миття та дезінфекцію торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, що надаються продавцям.

22.  Продавцям (фізичним особам, які не є суб'єктами підприємницької діяльності) забороня-ється використовувати власний санітарний та спеціальний одяг, торговельний інвентар та засоби вимірювальної техніки.

Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) можуть мати свій санітарний чи інший одяг, торговельний інвентар, засоби вимірювальної техніки.

Засоби вимірювальної техніки, які використовуються продавцями на ринку, повинні бути в справному стані, мати повірочне тавро територіального органу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики та проходити періодичну повірку в установленому порядку. Суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують власний санітарний або спеціальний одяг, торговельний інвентар та засоби вимірювальної техніки, несуть персональну відповідальність за його відповідність санітарним та технічним нормам.

Продавці повинні дотримуватися Правил користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг, затверджених наказом Держстан-дарту України від 24.12.2001 N 633 (z0018-02) (ПМУ 21-2001) і зареєстрованих у Мін'юсті України 10.01.2002 за N 18/6306.

23.  Продавці на ринках зобов'язані сплатити платежі згідно Тарифів за послуги ринку до початку торгівлі. Справляння сплати здійснюється працівниками ринку із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (265/95-ВР) з видачею касових чеків.

При справлянні плати згідно Тарифів за послуги ринку, початком торгівлі вважається час, що настає через дві години з початку роботи ринку. Після закінчення двох годин від початку роботи ринку, плата за послуги сплачується продавцем до зайняття торговельного місця. Якщо продавець після закінчення двох годин від початку роботи ринку не сплатив за послуги ринку і зайняв торговельне місце, то з нього стягується плата згідно Тарифів за послуги ринку в подвійному розмірі.

Плата за послуги ринку справляються після проведення ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного та рослинного походження до початку торгівлі.

Торгівля без документів, що підтверджують сплату послуги за утримання торговельного місця в належному стані та інших послуг ринку, забороняється. Відповідальність за сплату несуть продавці на ринку та адміністрація ринку відповідно до чинного законодавства.

Оплата за надання в користування торговельного місця, облаштованого в кіоску чи вагончику, здійснюється в касі підприємства окремо за кожне місце з видачею квитанції до прибуткового касового ордера, у якій вказується № оплаченого торговельного місця.

24.  Документи про сплату послуги за утримання торговельного місця в належному стані повинні зберігатися продавцем до закінчення торгівлі. Передача торговельного місця та документів про сплату за послуги ринку третім особам забороняється.

25.  За видані напрокат санітарний одяг, торговельний інвентар, обладнання вноситься заставна плата, облік цих операцій проводиться із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. Розмір плати встановлюється адміністрацією ринку і не повинен перевищувати вартості виданих напрокат речей у цінах на момент їх видачі.

Заставна плата повертається платнику після повернення у робочому стані взятих напрокат інвентарю, санітарного одягу та інших предметів.

У разі втрати взятих напрокат речей або їх псування продавець відшкодовує суб'єкту господарювання завданий збиток з урахуванням унесеної заставної плати.

26.  Усі продавці зобов'язані надавати покупцям відомості про товари, не допускати порушення прав споживачів, бути ввічливими, охайно одягненими, відпускати товар упакова-ним або в тару покупця повною мірою і вагою, їм забороняється палити, розпивати спиртні напої. Особи в нетверезому стані не допускаються до торгівлі на ринку.

На вимогу покупців продавці зобов'язані пред'явити їм висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продуктів, що реалізуються, ветеринарно-санітарним нормам.

Зразки товарів, що є в продажу, повинні бути виставлені на видному для покупців місці. Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) повинні позначати ціни на товари на ярликах цін (цінниках), клейких стрічках або іншим способом.

27.  Розрахунки з покупцями за товари, придбані на ринку, здійснюються відповідно до встановленого законодавством порядку.

На вимогу покупця продавець (суб'єкт підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства звільнений від застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахун-кових книжок) повинен видати товарний чек, що засвідчує факт купівлі, у якому зазначаються: найменування суб'єкта господарювання та ринку, номер торговельного місця, найменування товару, ціна товару, дата продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис.

28.  Якщо покупцю продано неякісний товар, він має право вимагати від продавця (суб'єкта підприємницької діяльності) задоволення своїх вимог, передбачених Законом України "Про захист прав споживачів" (1023-12).

У разі продажу товару з недоліками без попереднього застереження продавцем, який не є суб'єктом підприємницької діяльності, покупець має право замінити товар на якісний, повер-нути його продавцю і одержати назад сплачені гроші або вимагати зниження ціни.

29.  Усі працівники ринку повинні бути одягнуті в одяг, що відповідає санітарним вимогам, а адміністративні працівники повинні мати нагрудну табличку або спеціальну пов'язку на рукаві. Працівники, які безпосередньо продають або надають послуги з продажу продовольчих товарів (продавці та інші), підлягають обов'язковому медичному обстеженню, результати якого заносяться в їх особисті медичні книжки встановленого зразка. Особи, які не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.

30.  Ринок повинен мати зареєстрований санітарний журнал установленої форми, Книгу відгуків і пропозицій, яка має міститися у приміщенні адміністрації ринку на видному і доступному місці. Ринок також має Журнал реєстрації перевірок установленого зразка, у якому реєструються всі перевірки, які здійснюються на ринку.

31.  Адміністрація ринку повинна забезпечити постійне вивезення відходів і сміття, а також після закінчення роботи ринку належне очищення (з вологим прибиранням) та дезінфекцію всіх власних приміщень і торгових об'єктів, а також торговельних місць ринку. Поточне прибирання проводиться безперервно впродовж усього дня за умови захищеності продукції (товарів) від забруднення та дотримання норм охорони праці.

32.  Адміністрація ринку зобов'язана забезпечити регулярне проведення спеціальних санітарних заходів за щомісячним графіком: знищення комах, гризунів, шкідників (дезінфекція, дезінсекція, дератизація).

Інформація про санітарні дні з прибирання території, приміщень, обладнання та інвентарю вивішується на видному місці при вході на ринок та в приміщенні адміністрації.

33.  Адміністрація ринку зобов'язана створити на ринку необхідні умови для здійснення правоохоронними і контрольними органами діяльності згідно з їх повноваженнями.

34. За угоду купівлі-продажу, укладену на ринку між продавцем і покупцем, адміністрація ринку відповідальності не несе.

35.  Адміністрація ринку зобов'язана:

підтримувати територію ринку в належному санітарно-технічному і протипожежному стані, забезпечувати розвиток матеріально-технічної бази ринку, оснащувати його необхідним облад-нанням та інвентарем, засобами вимірювальної техніки;

отримуватися затвердженого режиму роботи ринку;

справляти плату за послуги ринку;

забезпечувати продавців на ринку торговельними місцями за профілем торгівлі, засобами вимірювальної техніки і торговельним інвентарем;

забезпечувати безпечний та безперешкодний рух людей та транспортних засобів, здійсню-вати контроль за додержанням вимог щодо паркування транспортних засобів;

узгоджувати свою роботу з установами державної санітарно-епідеміологічної служби, лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, карантинною інспекцією та іншими органами з попередження та недопущення порушень санітарних норм і правил;

надавати в користування лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи пристосоване службове приміщення;

не допускати до продажу товарів, що заборонені, створювати належні умови для додержання продавцями правил торгівлі, санітарного і протипожежного стану, правильного використання засобів вимірювальної техніки, інвентарю ринку, підвищення рівня культури торгівлі та безпечних умов праці;

надавати продавцям і покупцям інформацію щодо вимог цих Правил, Ветеринарно-санітарних правил на ринках, правил протипожежної безпеки, рівня цін тощо (стенди, місцеві газети, листівки);

установити на доступному місці контрольні ваги з відповідними інформаційними таблич-ками та обов'язково зазначити їх місцезнаходження на графічно виконаному плані території ринку;

здійснювати контроль за використанням продавцями торговельних місць за призначенням;

забезпечувати дотримання продавцями вимог правил торгівлі продовольчими і непродо-вольчими товарами.

36.  Особи, винні в порушенні цих Правил, несуть відповідальність згідно із законодавством.

37.  Контроль за дотриманням цих Правил здійснюється посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у межах своєї компетенції.

За згодою контрольних органів проведення перевірок роботи суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території ринку, відбувається в присутності представників адміністрації ринку.

II. Особливості торгівлі продовольчими товарами

38.  Продаж продовольчих товарів на ринках здійснюється з додержанням Ветеринарно-санітарних правил для ринків (z0314-96), Правил продажу продовольчих товарів (z0009-95), Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі (z0372-96), інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність та захист прав споживачів.

39.  Висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку (експерт-ний висновок, етикетка) щодо якості та безпеки продукції у ветеринарному відношенні, наявність документів про сплату ринкового збору і наданих послуг є підставою для зайняття продавцем місця на ринку за профілем торгівлі.

40.  На ринках дозволяється продавати харчові продукти, не заборонені для реалізації. Такі харчові продукти можна продавати тільки за умови:

готові м'ясні вироби і м'ясні напівфабрикати, молоко і молочні продукти, консерви, курячі яйця тощо промислового виробництва – наявності документів, що підтверджують їх якість і безпеку (копії сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання, якщо продукція підлягає обов'язковій сертифікації, та копії документа виробника, що підтверджує належну її якість, а також відповідних ветеринарних документів);

м'ясо, отримане від забою худоби у власних чи фермерських господарствах, – наявності ветеринарної довідки про передзабійний клінічний стан тварин або ветеринарного свідоцтва (довідки), виданих місцевою установою державної ветеринарної медицини, та висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

молоко і молочну продукцію, отриману від власних чи фермерських господарств, – наявності довідки про клінічний огляд тварини і епізоотичний стан місцевості, виданої установою державної ветеринарної медицини за місцем вироблення продукції, особистої медичної книжки продавця, виданої в установленому порядку, та за наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

курячі яйця, отримані від власних чи фермерських господарств, – наявності свідоцтва або довідки про клінічний огляд птиці та епізоотичний стан місцевості, виданої місцевою установою державної ветеринарної медицини, та за наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

мед, отриманий від власних чи фермерських господарств, при продажу в межах району проживання власника – наявності ветеринарного свідоцтва (довідки) місцевої установи ветеринарної медицини (за межами району – ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку) та наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

рибу і рибопродукти, інші гідробіонти промислового виробництва – наявності копії документа виробника, що підтверджує належну якість, та копії сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання, якщо продукція підлягає обов'язковій сертифікації, а також відповідних ветеринарних документів;

рибу, інші гідробіонти непромислового виробництва – наявності ветеринарного свідоцтва (довідки) місцевої установи ветеринарної медицини та висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

картоплю, овочі, фрукти, у тому числі тропічні, ягоди, баштанні культури, сухофрукти, горіхи, сушені гриби окремо від солінь, квашеної та маринованої плодоовочевої продукції – наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

продукцію рослинного походження, яка доставлена для реалізації від власних чи фермерських тепличних господарств і має експертний висновок державної лабораторії ветеринарної медицини за місцем виходу продукції щодо якості та безпеки, – ветеринарного контролю (огляду), а за необхідності й лабораторного дослідження;

олію (крім промислової розфасовки), дикорослі плоди, ягоди та свіжі гриби – наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

солоно-квашені, мариновані овочі та фрукти – наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку та дотримання чинних ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі;

зернові, круп'яні продукти, борошно в чистих мішках або іншій тарі, розміщеній на підставках, стелажах або піддонах, – наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Продукція, що підлягає обов'язковій сертифікації, дозволяється до продажу за наявності в документах, згідно з якими вона надійшла, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідну продукцію.

41.  На ринках забороняється продаж:

фізичними особами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, хліба і хлібобулочних виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

кондитерських і кулінарних виробів, напівфабрикатів із м'яса і риби (фарш, котлети, кров'яні та домашні ковбаси, зельць, холодець, ікра рибна тощо), а також консервованих продуктів (овочі, м'ясо, риба, ікра та інші консерви), виготовлених у домашніх умовах;

готових продуктів тваринного походження промислового виробництва – масла вершкового, сирів, ковбас, копчення тощо без наявності документів, що засвідчують їх якість та безпеку (копії сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання, якщо продукція підлягає обов'язковій сертифікації, та копії документа виробника, що підтверджує належну якість товару, а також відповідних ветеринарних документів;

тварин, риб і рослин, занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських, польових квітів;

тропічних фруктів та овочів без документів, що підтверджують джерело їх придбання та проходження фітосанітарного контролю;

зернових, круп'яних продуктів, забруднених насінням шкідливих бур'янів.

42.  Продукція тваринного і рослинного походження, що не реалізована протягом робочого дня і яка не зберігалася в холодильних камерах ринків, наступного дня підлягає огляду та органолептичній оцінці спеціалістами державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, а за потреби – і додатковим лабораторним дослідженням.

III. Особливості торгівлі непродовольчими товарами

43.  На ринках дозволяється реалізовувати як нові непродовольчі товари, так і ті, що були в користуванні, крім заборонених для продажу.

Продаж непродовольчих товарів здійснюється з додержанням Правил продажу непродоволь-чих товарів, санітарних норм і правил, інших нормативно-правових актів, які регламентують торговельну діяльність та захист прав споживачів.

44.  Окремі непродовольчі товари можна продавати на ринках тільки за умови:

нові товари, які підлягають обов'язковій сертифікації, – наявності в документах, згідно з якими вони надійшли, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідний товар;

предмети гігієни, санітарії, товари побутової хімії, іграшки для немовлят – лише в індивідуальній споживчій тарі із зазначенням на ній необхідної для споживача інформації відповідно до чинного законодавства. На кожній іграшці або індивідуальній споживчій тарі повинна бути зазначена необхідна доступна, достовірна інформація відповідно до вимог Закону України "Про захист прав споживачів" (1023-12). Перевірка іграшок на звук повинна проводитися за допомогою повітродувного устаткування;

косметично-парфумерні вироби – додержання температурних режимів у місцях, не доступ-них попаданню прямих сонячних променів;

побутові газові прилади, що були в користуванні (газові плити, газові котли, газові колонки тощо) – наявності документів, що підтверджують їх придатність до подальшої експлуатації і які видані відповідними службами газового господарства;

транспортні засоби (мотоцикли всіх типів і моделей, самохідні машини, причепи, напівпричепи, мотоколяски і номерні агрегати до них) – спеціально виділеного для них місця згідно з Правилами роздрібної торгівлі транспортними засобами і номерними агрегатами, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 31.07.2002 N 228 (z0681-02) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за N 681/6969;

меблі, одяг та головні убори з натурального хутра, електропобутові та телерадіотовари – розміщення в приміщеннях, пристосованих для торгівлі цими товарами. В експлуатаційних документах (інструкції з експлуатації, паспорті, етикетці, гарантійному талоні) нової побутової техніки продавцем обов'язково робиться відмітка про продаж;

шкури цінних порід звірів, одяг та головні убори з них – відповідного їх маркування та наявності документів, що підтверджують законність їх придбання;

примірники аудіовізуальних творів і фонограм – через спеціалізовані підприємства торгівлі, спеціалізовані відділи (секції) підприємств із універсальним асортиментом товарів;

ювелірні та інші вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння – наявності ліцензії;

пестициди та агрохімікати – наявності ліцензії;

ліки, лікарські рослини – наявності ліцензії.

45.  Для продажу товарів, що були в користуванні, відводяться спеціальні місця.

46.  На ринках з продажу непродовольчих товарів дозволяється здійснювати торгівлю про-довольчими товарами з додержанням вимог законодавства та Правил продажу продовольчих товарів.

47.  На ринку забороняється продавати:

вогнепальну, газову, пневматичну, холодну зброю, бойові припаси та спеціальні засоби самооборони;

готове армійське спорядження, а також тканини, які використовуються для його виробництва, інші товари військового асортименту, формене обмундирування;

білизну зі штампом організацій і підприємств;

наркотичні засоби;

пальне для транспортних засобів, гас, мазут;

балони із скрапленим газом;

вироби піротехнічні побутові та вибухові засоби;

порнографічні видання;

заборонені знаряддя (гребінки) для збору дикорослих ягід (чорниці, брусниці та ін.);

заборонені знаряддя добування тварин.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням сесії Любешівської селищної ради від 12.05.2016 року №7/3

 Додаток 1
до «Правил торгівлі на Любешівському ринку»

Тарифи за послуги

Комунального підприємства «Любешівський ринок»

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням сесії Любешівської селищної ради від 12.05.2016 року №7/3

 Додаток 2
до «Правил торгівлі на Любешівському ринку»

ДОГОВІР

про надання в користування торговельного місця на території КП «Любешівський ринок»

смт Любешів                                                                           ________________ 201__ р.

 

Комунальне підприємство «Любешівський ринок», у подальшому «РИНОК», в особі директора КРАВЧУКА Андрія Петровича,  який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та

Приватний підприємець (або юридична особа) ____________________________________________,

у подальшому «КОРИСТУВАЧ», який діє на підставі запису про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця № ___________ (або Статуту для юридичної особи) з другої сторони, у подальшому «Сторони», керуючись Правилами торгівлі Любешівському ринку, уклали цей Договір про наступне:

1. ПРЕДМЕТ ТА МЕТА ДОГОВОРУ

1.1.  РИНОК надає, а КОРИСТУВАЧ приймає в строкове платне користування торговельне місце

№ ______ ,  площею _____, _____ м2 на території РИНКУ для здійснення продажу (надання послуг)

__________________________________________________________________________________________

1.2.  Торговельне місце облаштовано торговельним об'єктом -  _________________________________,

який є (не є) власністю КОРИСТУВАЧА.

Передача іншій особі торговельного місця без згоди РИНКУ заборонена.

1.3.  КОРИСТУВАЧ набуває права  користування торговельним місцем з дня підписання цього Договору.

2. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

2.1. Плата за послугу по утриманню торговельного місця в належному стані, плата за надання додаткових послуг та спожиту електроенергію проводиться щомісячно, але не пізніше ____ числа поточного місяця, у готівковій формі в касу РИНКУ або через установу банку згідно із затвердженими Тарифами за послуги КП «Любешівський ринок».

Розмір плати за утримання торговельного місця підлягає щорічному коригуванню на індекс споживчих цін (індекс інфляції). Коригування розміру плати по утриманню торговельного місця в належному стані на індекс інфляції не вимагає внесення змін до цього Договору. Повідомлення про застосування індексу споживчих цін (індекс інфляції) до платежів за Договором доводиться до відома КОРИСТУВАЧА через засоби масової інформації (сайт «Любешівський ринок» або районну газету «Нове життя»), на інформаційному стенді ринку.

2.2. Плата за послугу з утримання торговельного місця в належному стані та плата за надання додаткових послуг підлягає сплаті КОРИСТУВАЧЕМ незалежно від результатів його господарської діяльності.

3. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ КОРИСТУВАЧА

3.1.  КОРИСТУВАЧ має право:

3.1.1. Самостійно здійснювати торговельну (господарську) діяльність у межах торговельного місця, наданого відповідно до умов цього Договору;

3.1.2. Передавати торговельне місце іншому користувачеві виключно при умові письмового погод-ження РИНКУ;

3.1.3. Здійснювати за погодженням з РИНКОМ за рахунок власних коштів реконструкцію, технічне переоснащення або інші поліпшення торговельного об'єкта, розмішеного на торговельному місці;

3.1.4. Знайомитись з розміром плати по утриманню торговельного місця в належному стані;

3.1.5. Першочергово користуватись послугами РИНКУ;

3.1.6. Здійснювати цивільно-правові дії відносно торговельного об’єкта, який є його власністю відповідно до чинного законодавства (купівля-продаж, дарування, застава, спадкування, тощо);

3.1.7. Ініціювати внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану торговельного місця внаслідок невиконання або неналежного виконання РИНКОМ умов цього Договору.

3.2.  КОРИСТУВАЧ зобов'язується:

3.2.1.  Прийняти торговельне місце в тимчасове користування;

3.2.2. Використовувати торговельне місце за його цільовим призначенням, визначеним цим Договором;

3.2.3. Своєчасно та в повному обсязі сплачувати послуги, визначені пунктом 2.1 цього Договору, сплачувати інші платежі, пов'язані зі здійсненням підприємницької діяльності на РИНКУ, обов'язковість сплати яких передбачена чинним законодавством України та/у тому числі актами органу місцевого самоврядування;

3.2.4. Утримувати торговельне місце та торговельний об'єкт у належному санітарно-технічному стані;

3.2.5. Дотримуватися вимог Правил торгівлі на Любешівському ринку, санітарних норм та інших нормативних документів, які регламентують торговельну діяльність на території РИНКУ (ринків);

2.3.6. Забезпечити виконання Правил пожежної безпеки на орендованому торговельному місці. За власний рахунок забезпечити торговельний об'єкт знаками безпеки, сертифікованими вогнегасниками типу та кількості згідно норм належності (таблиці 1-2 Додатка №1 Правил пожежної безпеки на ринках України (НАПБ Б.01.005-2005), застрахувати торговельний об'єкт від вогневих ризиків;

3.2.7. Звільнити торговельне місце впродовж 15 (п'ятнадцяти) календарних днів у разі припинення терміну дії цього Договору або дострокового його розірвання. У разі невиконання КОРИСТУВАЧЕМ цього пункту Договору, РИНОК має право самостійно демонтувати торговельний об'єкт із покладенням на КОРИСТУВАЧА всіх витрат за демонтаж торговельного об'єкта та його збереження;

3.2.8. За власний рахунок забезпечити торговельний об'єкт знаками безпеки, виконати заміри опору ізоляцій електромереж та електроустановок, заземлити вагончики з металу чи з металічним корпусом згідно ГОСТ 30339-95;

3.2.9.  Не розміщувати товари, транспортні засоби тощо на шляхах евакуації, у проходах, підходах (під'їздах) до пожежних цистерн і засобів пожежогасіння;

3.2.10.  Дотримуватись режиму роботи РИНКУ;

3.2.11. Щоденно, після завершення торгівлі (надання послуг), прибирати від сміття торговельне місце та торговельний об'єкт;

3.2.12. Здійснювати торгівлю поза торговельним місцем, визначеним цим Договором, виключно з дозволу РИНКУ при умові додаткової оплати за кожне додатково використане торговельне місце відповідно до Тарифів плати за послуги РИНКУ.

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ РИНКУ

4.1. РИНОК має право:

4.1.1. Проводити перевірку використання КОРИСТУВАЧЕМ торговельного місця відповідно до цього Договору, в тому числі контролювати наявність, стан та напрямки використання торговельного місця, а також режим його роботи;

4.1.2. Вимагати від КОРИСТУВАЧА своєчасно та в повному обсязі сплачувати послуги, визначені пунктом 2.1 цього Договору;

4.1.3. У межах чинною законодавства здійснювати контроль за дотриманням КОРИСТУВАЧЕМ Правил торгівлі на Любешівському ринку, Правил протипожежної безпеки, санітарних норм, Закону України «Про захист прав споживачів» та інших нормативних актів, що регламентують торговельну діяльність;

4.1.4. Повідомляти контролюючі (інші уповноважені) органи про виявлені порушення та/або складати протоколи про адміністративні правопорушення в порядку, визначеному законодавством;

4.1.5. Обмежити доступ КОРИСТУВАЧА до торговельного об'єкта в разі виникнення заборгованості КОРИСТУВАЧА перед РИНКОМ або відсутності відповідних документів на право здійснення торговельної діяльності; недотримання Правил торгівлі на Любешівському ринку.

4.1.6. У межах чинного законодавства здійснювати інші дії по дотриманню належного порядку на РИНКУ та використання торговельного місця;

4.1.7. Вносити зміни в односторонньому порядку в режим роботи, порядок проведення розрахунків за надані послуги у випадках надзвичайних ситуацій, викликаних діями стихії, епідеміями, епізоотіями, введенням надзвичайного стану, іншими форс-мажорними обставинами.

4.2.  РИНОК зобов'язується:

4.2.1. Передати КОРИСТУВАЧУ в тимчасове користування торговельне місце;

4.2.2. Підтримувати територію РИНКУ в належному стані;

4.2.3. Для ознайомлення КОРИСТУВАЧА розміщувати на інформаційному стенді РИНКУ та/або на сайті «Любешівський ринок» чи районній газеті «Нове життя» розмір плати за надання послуги по утриманню торговельного місця в належному стані та за надання додаткових послу, відповідно до умов цього Договору;

4.2.4. Не вчиняти дій, які б перешкоджали КОРИСТУВАЧУ користуватися торговельним місцем згідно з умовами цього Договору;

4.3. РИНОК не несе відповідальності за перешкоди в наданні послуг, що викликані діями обставин непереборної сили; стихійного лиха, епідемії, епізоотії, заборони діяльності РИНКУ внаслідок введення надзвичайного стану та інші.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

5.1. За невиконання та/або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно із законодавством.

5.2. При виникненні більше, ніж за один місяць заборгованості КОРИСТУВАЧА перед РИНКОМ та не виконання пункту 3.2.3 цього Договору, обмежується доступ КОРИСТУВАЧА до торговельного місця до повного погашення заборгованості або до вирішення справи судом.

5.3. На час обмеження доступу КОРИСТУВАЧА до торгівельного місця, КОРИСТУВАЧ сплачує РИНКУ вартість послуг за кожен день згідно з Тарифами за послуги Ринку.

5.4. РИНОК вправі тимчасово призупинити дію цього Договору та використання КОРИСТУВАЧЕМ торговельного місця, обмеживши одночасно доступ до нього або шляхом вивезення об'єкта на майданчик для зберігання торговельних об'єктів, до усунення порушень умов цього Договору (в тому числі Правил торгівлі на Любешівському ринку) та/або погашення заборгованості.

6. ТЕРМІН ДІЇ, ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ДОПОВНЕНЬ, ПРОДОВЖЕННЯ ТА РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ

6.1. Цей Договір набирає чинності з _________________ 201__ р. і діє до ________________ 201__ р.

6.2. Договір втрачає свою силу по завершенні строку його дії та продовжується за письмової згоди Сторін, що засвідчується підписами Сторін на цьому Договорі із зазначенням поновленого строку дії Договору.

Якщо КОРИСТУВАЧ продовжує користуватись торговельним місцем після закінчення дії договору, то за відсутності заперечень Ринку протягом місяця з дати закінчення дії договору, договір вважається поновленим на той самий термін.

6 3. Зміна умов Договору можлива за погодженням Сторін, шляхом укладання додаткового договору.

У разі зміни площі торговельного місця або його цільового призначення цей Договір припиняє свою дію.

6.4. Зміна господарюючого суб'єкта – власника РИНКУ – не є підставою для зміни умов чи припинення дії цього Договору.

6.5. Дострокове припинення дії Договору (розірвання) в односторонньому порядку відбувається в таких випадках:

6.5.1. При допущенні заборгованості з оплати за надання послуги по утриманню торговельного місця та з оплати додаткових послуг, спожиту електроенергію більше, ніж за два місяці;

6.5.2. У разі систематичного (більше двох разів) зафіксованих документально, впродовж одного місяця порушення Правил торгівлі на ринку та режиму роботи об'єкта з надання послуг на ринку;

6.5.3. У разі використання торговельного місця не за призначенням, визначеним п. 1.1 цього Договору;

6.5.4. У разі припинення КОРИСТУВАЧЕМ підприємницької діяльності або відчуження торговель-ного об'єкта іншому користувачеві.

6.6. У разі дострокового розірвання цього Договору, РИНОК мас право демонтувати торговельний об'єкт КОРИСТУВАЧА та перевезти його на майданчик для зберігання торговельних об'єктів для подальшої передачі КОРИСТУВАЧУ. За Розміщення торгових об’єктів (кіоск, вагончик, тощо) на штрафмайданчику КОРИСТУВАЧ сплачує РИНКУ вартість послуг за кожен день згідно з Тарифами за послуги Ринку.

7. ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОГОВОРУ

7.1. Торговельне місце за цим Договором вважається передане РИНКОМ та прийняте КОРИСТУВАЧЕМ у день підписання цього Договору Сторонами та не потребує додаткового підписання акта приймання-передачі.

7.2. Невід'ємними частинами цього Договору є копії документів КОРИСТУВАЧА, а саме:
для фізичної особи-підприємця: паспорта; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; для юридичної особи: статуту, виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

7.3. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», КОРИСТУВАЧ надає згоду РИНКУ на обробку своїх персональних даних з первинних джерел (у т. ч. паспортні дані, ідентифі-каційний код та ін.) з метою забезпечення реалізації податкових відносин у сфері бухгалтерського обліку.

8. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ

8.1. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

8.2. Спори, що виникають з цього Договору або у зв'язку з ним, не усунуті шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

8.З. Цей Договір складено у двох автентичних примірниках, українською мовою по одному для кожної Сторони за цим Договором, які мають однакову юридичну силу.

9. ПІДПИСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН

РИНОК                                                                                                КОРИСТУВАЧ

КП «Любешівський ринок                                          Адреса:  _____________________________________

44201 смт Любешів, вул. Бондаренка, 90А                _____________________________________________

ВАТ «Ощадбанк»                                                      Ідент. номер: _________________________________

МФО 303398                                                              Паспорт: серія _______ №  _____________________,

інд. код 37300237                                                       виданий _______________________________ УМВС

р/р 26007300296906                                                    України в _____________________________ області

                                                                                  Конт. тел. ____________________________________

                                                                                 

Директор ________________                                              Приватний підприємець __________

разі укладення договору і юридичною особою, реквізити зазначаються аналогічно

Службові відмітки:

Обмір торгового об’єкта провів: __________________________________________
                                                                                               дата                     підпис                  ПІБ
Заніс дані в «Реєстр торгових місць»: ______________________________________
                                                                                               дата                     підпис                 ПІБ
Заніс дані в комп’ютерну базу обліку договорів (1:С)
для справляння плати головний бухгалтер: ______________________________
                                                                                                         дата             підпис                ПІБ

Договір продовжений до «___»________________201__ р.

 РИНОК                                                                                              КОРИСТУВАЧ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням сесії Любешівської селищної ради від 12.05.2016 року №7/3

 Додаток 3
до «Правил торгівлі на Любешівському ринку»

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок переоформлення права користування торговельним місцем, передачу торговельного місця в субкористування на території КП «Любешівський ринок»

Це Положення розроблено у відповідності до «Правил торгівлі на Любешівському ринку» та визначає порядок переоформлення права користування торговельним місцем, передачі торговельного місця в субкористування (надалі – передача торговельного місця) на території КП «Любешівський ринок» (надалі – Ринок).

 1. Порядок переоформлення права користування торговельним місцем
 1. Користувач торговельного місця на Ринку в обов’язковому порядку завчасно узгоджує в письмовій формі з директором ринку передачу торговельного місця іншому суб’єкту господарювання.
 2. Передача торговельного місця здійснюється на підставі заяв Користувача та суб’єкта господарювання, якому передається торговельне місце. Заяви реєструються в адміністрації Ринку в Журналі вхідної кореспонденції.
 3. При передачі торговельного місця Ринок, у разі необхідності, може затребовувати документи, що засвідчують право власності на торговельний об’єкт.
 4. Передача торговельного місця здійснюється виключно за умови відсутності заборгованості з оплати послуги за утримання торговельного місця в належному стані, за спожиту електроенергію та за умови, що торговельний об’єкт, яким облаштовано торговельне місце що передається, не є предметом спору, застави, на нього не накладено арешт, а сторони наділені правом на передачу цього торговельного місця (розпорядження торговельним об’єктом).
 5. Передача торговельного місця іншому суб’єкту господарювання тягне за собою припинення дії договору з попереднім Користувачем.
 6. Ринок, при передачі суб’єкту господарювання торговельного місця, укладає з ним договір. При цьому № нового договору залишається незмінним (він співпадає з № даного торговельного місця).
 7. Площа торговельного місця, що передається, заново обмірюється та заноситься в договір.
 8. Відомості про нового Користувача торговельного місця вносяться в «Реєстр торговельних місць» та головним бухгалтером – у комп’ютерну базу обліку договорів (1:С) для справляння плати за утримання торговельного місця в належному стані.
 1. Порядок передачі торговельного місця в субкористування.
 • Передача торговельного місця в субкористування здійснюється на підставі договору субкористування, укладеного Користувачем та суб’єктом господарювання, якому передається торговельне місце.
 • Договір про передачу права користування торговельним місцем (субкористування) погоджується з директором Ринку.
 • Передача торговельного місця в субкористування здійснюється виключно за умови відсутності заборгованості з оплати послуг за утримання торговельного місця в належному стані, за спожиту електроенергію.
 • Передача торговельного місця в субкористування не тягне за собою припинення дії договору з попереднім Користувачем.
 • Відомості про субкористувача торговельного місця, згідно з договором про передачу торговельного місця в субкористування, вносяться до «Реєстру торговельних місць» та головним бухгалтером – у комп’ютерну базу обліку договорів (1:С) для справляння плати за утримання торговельного місця в належному стані. Копія даного договору додається до «Реєстру торговельних місць».
Переглядів: 1475 | Додав: Kravchuk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
АДМІНІСТРАЦІЯ

Щиро вдячний Вам за те, що завітали на наш сайт!

З повагою, директор КП "Любешівський ринок"

Андрій Петрович Кравчук
 


ОРЕНДА
 • Карта ринку
 • Перелік орендарів
 • Перелік боржників
 • Попередження про розірвання договору оренди

 • Календар
  «  Травень 2016  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031

  Корисні посилання
 • ЛЮБЕШІВ
 • Любешівська селищна рада
 • Любешівська районна рада
 • Любешівська РДА
 • Волинська обласна рада
 • Волинська ОДА
 • Центр консалтингу "Еталон"

 • Погода

  вологість:

  тиск:

  вітер:


  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  КП "Любешівський ринок" © 2022 uCoz